Jdi na obsah Jdi na menu
 


Klubová výstava Kylešovice 2013

25. 12. 2013

          U slezských barevnohlávků  byly k vidění všechny čtyři hlavní chované rázy a to černá, červená, žlutá i modrá. Nejlepším holubem slezským barevnohlávkem se stal se ziskem 95 bodů žlutý holub Lumíra Vaňka, nejlepší holubicí pak černá Ing. Gerharda Steina, která byla oceněna 96 body a zároveň získala titul šampiona pro nejlepšího barevnohlávka klubové výstavy. Nejlepší jedinci obou plemen, kterým byla udělena Čestná  cena, postoupili dále do soutěže o nejlepšího holuba a holubici, poté byl vybrán nejlepší jedinec plemene slezský voláč a slezský barevnohlávek. Tito dva nejlepší jedinci se následně utkali o titul Šampióna výstavy. A jak dopadl výběr nejlepšího slezského voláče?

          Nejlepší holubicí slezského voláče se stala plavá červenopruhá holubice Karla Věntuse, která překvapila perfektní figurou, předpisovým postojem a vynikající volatostí. Titul nejlepšího holuba získal holub slezský voláč černá straka našeho nového člena Martina Tichého. Tento holub vynikajícícho plemenného typu, nejen že by mohl být vzorem ideálního typu slezského voláče, oceňuji však i jeho ideální volatost. Vyzvednout při posuzování bylo nutno i nepřehlédnutelnou hloubku a sytost černé barvy s ideálním leskem, který by mohl být vzorem i pro Českého staváka, u kterého se právě na barvu a lesk klade obzvláštní důraz. Před široký fórem přítomných chovatelů proběhl výběr šampióna celé výstavy. Kdo to bude, barevnohlávek, nebo slezský voláč? Z pomyslného vzájemného souboje nakonec vítězně vyšel slezský voláč Martina Tichého a stal se tak nejlepším jedincem celé klubové výstavy pro rok 2013.

          Jak dopadly další výsledky? Čestné ceny dále obdrželi Lumír Vaněk na barevnohlávka modrého, Ing. Gerhard Stein na barevnohlávka červeného. U slezských voláčů kromě již výše zmiňovaných obdrželi čestné ceny Ing. Jan Radek na plavého žlutopruhého, Přemysl Štencl za modrého bělouše, Jindřich Uvíra na červenou straku, Libor Zigel na modrého bělouše, Emil Bašista na červeného bělouše a Karel Věntus na červeného bělouše. Posouzení všech vystavených holubů jako již tradičně proběhlo k maximální spokojenosti vystavovatelů Evropským způsobem.

 

 

                                            Ing. Gerhard Stein