Jdi na obsah Jdi na menu
 


Václav Kurka, stálice českého holubářství

10. 9. 2012

                                    V letošním roce oslavil významné životní jubileum a to 70. let předseda Klubu chovatelů holubů slezských plemen ,kamarád, chovatelská osobnost, přítel Václav Kurka.. Toho čekal celý maratón oslav jeho významného životního jubilea jak v kruhu rodinném, tak v okruhu svých spolupracovníků, ale i nás přátel a kamarádů, kterým prokázal a prokazuje svou přízeň. Václav patří mezi uznávané chovatelské osobnosti nejen opavského regionu, ale i celé naší republiky. Svědčí po tom i jeho výsledky na mezinárodním poli. V sobotu 8. Září se u Václava doma sešla celá řada chovatelských osobností a kamarádů, které Václav na oslavu svého životního jubilea pozval.

       Za Klub chovatelů holubů slezských plemen poděkoval za jeho přízeň a pogratuloval přítel Pavel Wieder, ke kterému se přidali i zástupci okresního výboru a domovské základní organizace Opava. Přišlo i na oblíbenou píseň gratulantovi sto lat! Po společném přípitku se rozjela ta pravá chovatelská zábava na které se sešli i chovatelé, kteří se až do posud osobně nemohli setkat . proto si bylo o čem povídat, ale to nepochybně vy všichni aktivní chovatelé znáte. O dobré jídlo a pití se naprosto prvotřídně postarala dámská část rodiny Kurků, kterým patří  za jejich výkon absolutorium. Vše přichystáno a připraveno ve více, než dostatečném množství a v prvotřídní kvalitě. V průběhu oslavy došlo i k spontánní a hromadné návštěvě hostitelova chovatelského zařízení, kterou nevynechal žádný z přítomných. Myslí, že jeho slezáci byli velmi překvapeni tím davem příchozích a že tolik lidí najedno  ještě neviděli.

       Celá oslava probíhala ve velmi přátelském duchu, ale večer se přiblížil a nám nezbylo, než se s milým a pozorným hostitelem rozloučit. Co říci na závěr?

Václave,  přejeme ti pevné zdraví hodně radosti v kruhu tvé rodiny, hodně chovatelských a šlechtitelských úspěchů. To ti přejí všichni členové klubu, kterého jsi předsedou, ale i všichni chovatelé, známí a kamarádi, kteří tě znají jak velmi slušného a úspěšného člověka.

 

 

Ing.Gerhard Stein